kart_4_plansız.png
2.png

2020 yılı itibarıyla Tülin & Zafer'in tüm sahne performansları kendi ürünleri olanCanlı Sahne sitesi üzerinde yayınlanacaktır. Videoları satın alarak izleyebilirsiniz.

Dünyanın ortak dili,duyguların büyülü klavuzu “MÜZİK” ; insanlık tarihi var olalı beri herkesin,her kesimin nabzını tutmaya devam ediyor.
Günümüzde sahne görselliğinin öne çıkması,teknolojinin kolay ve çabuk üretime –tüketime fırsat yaratması tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de müzikaliteyi ikinci plana düşürdü.”Nerede o eski şarkılar” dedirten bir lezzet eksikliği hissediliyor.
Biz ,müzikte ve sahnede 25 yılını doldurmuş sanatçı çift olarak böyle bir ortamda;eğitimimizle,sahnemizle ,müziğimizle ,tecrübemizle ve enerjimizle bu boşluğu doldurmak adına var olduğumuzu söylemek istiyoruz.
Amacımız ; dinledikçe dinlenecek,dinledikçe güzelleşecek,unutulmaz anlar,hafızalarda yer eden anılar gibi,bu anları/anıları taşıyacak şarkılar yapmak ,çalmak,söylemek ve bu şarkılarla kaliteli müzik dinleyicisine ulaşmaktır.
TÜLİN & ZAFER

TÜLİN İLE ZAFER’DEN “KIRILGAN AŞKIM”
Yaklaşık 25 yıldır sahne programları yapan,eğlence dünyasının aranılan ikilisi "Tülin ile Zafer" , “KIRILGAN AŞKIM” adlı ilk albümleriyle müzikseverlerle buluşmaya hazır.
Tülin ile Zafer, müzikal duygunun ikinci plana düştüğü “Ah nerede o eski şarkılar?” diyeceğimiz, özlediğimiz ve dinledikçe güzelleşecek unutulmaz anılara yolculuğa çıkartacak, hazırlık aşaması yaklaşık iki yıl süren albümleriyle bizlere merhaba diyorlar.
Tülin ile Zafer’in “Kırılgan Aşkım” adlı albümlerinde, İlhan Şeşen, Aşkın Tuna, Barış Aryay, Ferhat Çağlar Yiğit, Korkut Peker, Evrim Peker, Ersin Çalışkan, Aram Arakelyan, Pınar Uçarlar’ ın söz ve besteleri yer almakta. Dinleyen herkesi bir yerlere götürecek, kimi zaman gözlerinizde bir buğu, kimi zaman sevgiliye bir mesaj, kimi zaman fıkır fıkır eğlence,kimi zaman yeni filizlenen bir sevda, kimi zaman da aşka “AŞIK” olacaksınız tekrar tekrar bıkıp usanmadan... Albümün çıkış şarkısı olan “KIRILGAN AŞKIM” bütün aşıkların kalbine dokunacak.
Albümde, sözü ve müziği İlhan Şeşen’e ait ; “Tombalak Tomurcuk” şarkısını yıllarca birlikte sahne programlarında seslendiren, her defasında birbirleriyle hem eğlenen, hem de bunu SAHNE ŞOVU haline döndüren Tülin ile Zafer için bu şarkının yeri çok özel…
Albümde, “KIRILGAN AŞKIM”, “HELAL OLSUN”, “YANGIN VAR ALLAH”, “DOSTUM OLMA”, “BUNDAN BÖYLE”, “HEP TEK BAŞINA”, “TOMBALAK TOMURCUK”, “YEMİN ETTİM” adlı toplam 8 tane yeni şarkı yer almakta. Okumalar STUDIODA stüdyosunda Mehmet Andiçen’in müzik direktörlüğünde yapıldı.
Tülin ile Zafer’in, ilk klibi albümle aynı ismi taşıyan “KIRILGAN AŞKIM” adlı şarkıya Taksim Film Stüdyolarında çekildi. Klibin yönetmenliğin Serdar Gözelekli üstlendi.İkinci klip ise "HELAL OLSUN" adlı şarkıya Gökhan Özdemir tarafından çekildi. Yapımcılığını Hakan Eren , Prodüktörlüğünü Hakan Eren-Mehmet Andiçen, Süpervizörlüğünü Hakan Eren-Özlem Koç’ un üstlendiği albüm OSSİ MÜZİK etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

HAKKIMIZDA

TÜLİN-----
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü(7 yıllık) kazanarak müzik hayatıma başladım.
3 yıl lise, 4 yıllık yüksek eğitimim(lisans) sırasında Bekir Sıdkı Sezgin ve Tülun Korman’dan Türk Müziği repertuar, Tülin Yakarçelik’ten Türk Müziği solfej ve nazariyat, Neriman Altındağ Tüfekçi’den Türk Halk Müziği repertuar, Nida Tüfekçi’den Türk Halk Müziği solfej ve nazariyat, Demirhan Altuğ’dan Batı Müziği solfej nazariyat ve armoni, Belkıs Aran’dan(Primadonna) ses eğitimi dersleri aldım.
Okul dönemim sırasında ses eğitimi hocam Belkıs Aran tarafından ayrıca ,özel dersler alarak Atatürk Kültür Merkezi opera korosu sınavları için hazırlandım. O dönemde kadro fazlalığından dolayı sınav açılamadığından bu çalışmalarıma ara vermek zorunda kaldım.
Bu sırada Atatürk Kültür Merkezi’nde Cüneyt Gökçer tarafından sahneye koyulan Damdaki Kemancı ve Şan Tiyatrosunda sahnelenen başrollerini Müjdat Gezen ve Perran Kutman’ın paylaştığı Artiz Mektebi Müzikallerinde görev aldım.
Necdet Varol’un kurduğu okul korosuyla çeşitli şehirlerde ve salonlarda konserler verdik.
Yüksek eğitimim sırasında Tülin Yakarçelik’le beraber stajyer olarak derslere girmeye başladım. Lisans dönemimi 1988’de tamamladıktan sonra, bir buçuk yıl Nevzat Atlığ’dan master (yüksek lisans) eğitimi aldım.
1985 yılında Turgay Noyan Orkestrası’nda solist olarak profesyonel sahne yaşantıma başladım. Beş yıllık beraberliğim süresince çeşitli turneler ve ülkemizin değerli müzik adamlarından Ergüder Yoldaş ile stüdyo (Armoni-Vokal tekniği-Şan) çalışmaları yaptım.
Turgay Noyan bünyesinde Ercan Turgut ve çeşitli sanatçılarla birlikte Sabah Gazetesi’nin kasetlerinde ayrıca TRT 2’de yayınlanan Hüseyin Rahmi Gürpınar hikayelerinden oluşan, Pazartesi Hikayeleri; Ali Poyrazoğlu yönetmenliğindeki, Kim Bunlar, Portatif Hüseyin dizilerinin müziklerinde solist, vokalist olarak görev aldım.
04.08.1988 yılında okulda tanıştığım en iyi arkadaşımla hayatımı birleştirdim. 28.02.1992’de oğlumuz Burak dünyaya geldi.
1990 yılında, Zeki Çetin’in sahibi olduğu Minder Bar’da, 3 kişilik vokal grubuyla, Latin müzik ağırlıklı program yapmaya başladık.
Sahne çalışmalırımızdan fırsat buldukça ; çeşitli TV programları konukluğu,jingle(reklam müziği),dizi müziği seslendirmeleri ve solistliği içeren stüdyo çalışmalarımız da devam etmektedir.
Repertuarımız,1960 ‘lı yıllardan günümüze; Türkçe,İngilizce,İtalyanca,İspanyolca,Rusca,Yunanca şarkılardan oluşmakta ve devamlı güncellenmektedir.

ZAFER---

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümüne girerek, müzikle olan yolculuğum başladı.1985 yılında TRT Gençlik Korosunu kazandım.Koroyla birlikte,TRT İstanbul Radyosu ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konserlere, Ahmet Özhan ve grubuyla birlikte Topkapı Aya İrini Kilisesi’nde ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konserlere korist olarak katıldım.
Öğrenciliğim devam ederken(1985-1987) çeşitli sanatçılara,turnelerinde,sahne ve stüdyo çalışmalarında vokalist olarak eşlik ettim.Böylece profesyonel müzik çalışmalarım da başlamış oldu.
1987 yılında konservatuarı bitirdim.
1988’de çeşitli müzikhol ve salonlarda, İstanbul Devlet Senfoni ve Opera Orkestralarının oluşturduğu 40 kişilik büyük orkestrayla(big band),solist olarak sahne çalışmalarında bulundum.
04.08.1988 yılında ise Tülin&Zafer 'in resmi temeli atıldı.
Aynı yıl, 8 ay sürecek, yine müzikle dopdolu bir askerlik süreci yaşadım.Askerliğim sırasında,80'li yılların en popüler gruplarından Grup Piramit'in solisti Hakan Girit ile ikili oluşturarak, Deniz Kuvvetlerine bağlı çeşitli birimler ve Gölcük Donanma Komutanlığı'na bağlı tüm birimlerdeki sahne çalışmalarıyla,başta, dönemin Genel Kurmay Başkanı Necip Torumtay'ın bizzat elinden olmak üzere,Donanma Komutanı ve Filo Komutanlarından çeşitli plaket ve ödüller aldım.

Askerlik sonrası,(1995 yılına kadar sürecek olan) Tülin'in de solisti olduğu Turgay Noyan Orkestrasıyla,sahne,turne ve stüdyo çalışmalarında bulundum.Bu dönemde,ülkemizin yetiştirdiği en önemli müzik adamlarından Ergüder Yoldaş ile stüdyo(armoni-vokal tekniği-şan)çalışmaları yaptım.
Turgay Noyan bünyesinde, Ercan Turgut ve çeşitli sanatçılarla birlikte Sabah Gazetesi'nin kasetlerinde,ayrıca TRT 2’de yayınlanan ve H.R.Gürpınar hikayelerinden oluşan Pazartesi Hikayeleri ,Ali Poyrazoğlu yönetmenliğindeki;Kim Bunlar,Portatif Hüseyin dizilerinin müziklerinde solist,vokalist olarak görev aldım.
1989'da girdiğim M.E.B. öğretmen yeterlilik sınavında müzik branşında Türkiye 6.sı olarak,1990'da Burak Bora Anadolu Lisesi'nde müzik öğretmenliğine başladım.
Aynı yıl eşim Tülin ile ikili oluşturarak ,sahne çalışmalarına bu şekilde devam etme kararı aldık.
Barış Aryay ve Mehmet Andiçen’in aranjör ve yapımcılığını üstlendiği “Yüzyılın İlahileri” albümünde solist olarak bulundum.
Sahne çalışmalırımızdan fırsat buldukça ;TV programları, jingle(reklam müziği),dizi müziği seslendirmeleri ve solistliği içeren stüdyo çalışmalarımız da devam etmektedir.

2.png

© 2020 Canlı Sahne by Zafer Ayaz