CANLI SAHNE ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Son değiştirilme tarihi: 11 Nisan, 2020.

ÖNEMLİ DUYURU: BU HİZMET KOŞULLARI BİR BAĞLAYICI HAKEM HEYETİ HÜKMÜ VE TOPLU DAVA FERAGATİ İÇERMEKTEDİR. BU, SİZİN YASAL HAKLARINIZI AŞAĞIDAKİ ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ VE TOPLU DAVA FERAGATİ BÖLÜMÜNDE AYRINTILI OLARAK ANLATILAN ŞEKİLDE ETKİLER. LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

GİRİŞ VE KOŞULLARIN KABULÜ

Canlı Sahne'ye Hoş Geldin! Üye kayıdı ve yayıncı bölümünde Gizlilik Politikasını (“Gizlilik Politikası”) içeren ve işbu belgeye dahil edilen bu Hizmet Koşulları (“Koşullar”), Canlı Sahne Şirketi ve ilgili şirketleri (“Şirket”, “bize”, “bizim” veya “biz”) ile sizin (“siz” veya “sizin”) aranızda yasal bir anlaşmadır. Toplu şekilde “Hizmet” olarak adlandırılan Canlı Sahne uygulamasına (“Uygulama”) ya da https://www.canlisahne.net adresindeki web sitesine ("Site") erişim sağlayarak ya da bunları kullanarak; (i) 18 yaş ve üzeri olduğunuzu, (ii) yargı alanın içinde reşit olacak yaşta ve üzerindeyseniz, bu Koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve bağlayıcılığını kabul ettiğinizi ve (iii) 18 yaş ile yargı alanındaki reşit yaş aralığındaysanız, yasal vasinin bu Koşulları incelediğini ve kabul ettiğini kabul etmiş olursunuz.

Şirket, yasalarda meydana gelen değişiklikler veya Canlı Sahne üzerinde yapılan geliştirme çalışmalarını yansıtmak gibi amaçlarla, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu Koşulları güncelleme hakkına sahiptir. Eğer bu değişiklikler sizin Canlı Sahne kullanımınızı veya yasal haklarınızı etkilerse değişiklikleri yapmadan en az yedi gün önce sizi haberdar edeceğiz. Aksi tarafımızca belirtilmediği sürece, biz yapılan modifikasyonları duyurduktan sonra Hizmeti kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz ve onayladığınız anlamına gelecektir. Bu değişikliklere itiraz ederseniz, tek yapacağınız Hizmeti kullanmayı bırakmak olacaktır.

HİZMETİ KULLANMA HAKLARI

Hizmet, bir canlı yayın odası ve sosyal platform sağlar. Hizmet,takipçilerinizin gösterinizi ücretli olarak izlemelerini sağlamak ve size özel bir yayın sunmanızı ve mesajlaşma özelliklerini kullanmanızı sağlar. Hizmet, belirli yazılımlara ve/veya Şirketten satın alabileceğiniz diğer içeriklere de erişmenize izin verebilir. Bu Koşullara uymanız şartıyla, ticari kullanımınızı yazılı olarak onaylamadığımız sürece, Şirket yalnızca şahsi ve ticari olmayan kullanımınız için Hizmeti kullanmak ve Hizmete erişmek üzere size sınırlı, geri alınabilir, özel olmayan, devredilemeyen, alt yetkilendirmeye uygun olmayan bir yetki verir. Siz de şunları yapmamayı (yapmaya çalışmamayı) kabul edersiniz: (i) Bu Koşullarda açıkça belirtilenlerin dışında bir amaçla Hizmeti kullanmak; (ii) bu Koşullarda açıkça izin verilen durumların haricinde Hizmeti veya bir kısmını kopyalamak, uyarlamak, değiştirmek, buradan türetilmiş çalışmalar hazırlamak, dağıtmak, lisanslandırmak, satmak, devretmek, açıkça sergilemek, açıkça gerçekleştirmek, yaymak, internet üzerinden canlı olarak yayınlamak, yayınlamak, herhangi bir kaynak kodunu öğrenmeye çalışmak, tersine mühendislik yapmak, geri derlemek, farklı şekilde göstermek veya (iii) Hizmet üzerinde veri madenciliği, robotları, örümcekleri veya benzeri veri toplama ve çıkarma araçları kullanmak. İşbu Koşullarda açıkça verilen izinler ve haklar hariç olmak üzere, Şirket ve lisans sağlayıcılarının sahip olduğu ya da kontrol ettiği herhangi bir fikri mülkiyet hakkı uyarınca ya da dolaylı olarak hiçbir yetki ya da hak tarafınıza verilmez.

Şirketin tebliğ ederek ya da etmeden Hizmeti (ya da Hizmetin herhangi bir kısmının) geçici ya da kalıcı olarak değiştirme ya da Hizmete devam etmeme hakkı saklıdır. Şirketin bununla sınırla olmamak kaydıyla Koşulların ihlali dâhil olmak üzere herhangi bir sebeple tebliğde bulunmadan herhangi bir kullanıcının Hizmetlere erişimini reddetme hakkı saklıdır. Bu Koşulları ihlal ederseniz, Şirketin söz konusu ihlale ilişkin size bir uyarıda bulunma ya da Hizmeti kullanarak oluşturduğunuz herhangi bir Hesabınızı ya da tüm Hesaplarınızı derhal sonlandırma ya da askıya alma hakkı saklıdır. Şirketin Hesabınızı/Hesaplarınızı sonlandırmadan ya da askıya almadan önce size bildirimde bulunması gerekmediğini kabul ediyorsunuz. Buna karşın, Şirket bu yönde de hareket edebilir.

HESABINIZ

Oturum açma bilgilerinizden ve oturum açma bilgilerinizin kullanılması ya da Hizmetteki hesabınızdaki (“Hesap”) herhangi bir faaliyetten kaynaklanan herhangi bir faaliyetten sorumlusunuz. Uygulama ya da Hizmeti başlattıktan sonra, hâlihazırda bir hesabınız yoksa bir kullanıcı adı ya da bazı durumlarda bir şifre alarak bir hesap oluşturmanız istenecektir. Belirli uygulamalara ya da özelliklere erişmek ya da bunları kullanmak için geçerli bir e-posta adresi ya da başka bilgilerinizi vermeniz talep edilebilir. Kayıt olurken ya da başka zamanlarda bize sağlamış olduğunuz bilgilerin doğru, kesin, güncel ve tam olduğunu temsil ve garanti ediyorsunuz. Takdirimize bağlı olarak ve sizlere herhangi bir yükümlülük getirmeksizin herhangi bir kullanıcı adını kabul etmeme ya da kullanıcı adınızı sonlandırma ya da kullanıcı adının kullanımını engelleme hakkımız saklıdır. Hizmetin diğer kullanıcılarının sizinle aynı kullanıcı adına sahip olmuş olabileceğini anlayıp kabul ediyorsunuz. Ancak, siz ve diğer kullanıcılar tarafından görülebilen ya da görülmeyen bir numara saptayıcı tarafından kullanıcılar ayrıştırılacaktır. E-posta adresinizin daima doğru ve güncel olmasını sağlayın. Sizin Hesap oluşturmadan Uygulamayı kullanmanıza imkân sağlamamız durumunda (ör. tek oturum kullanım özelliğini erişime açarsak), Uygulamayla bağlantılı kullanım için seçtiğiniz herhangi bir kullanıcı adı oturumunuz sona erdiğinde diğer kullanıcılara açık olacaktır. Oturum açma bilgilerinizin gizliliğinden sorumlusunuz ve bilgilerinizin kullanılması yoluyla ya da Hesabınız üzerinden meydana gelen tüm faaliyetlerden tamamen sorumlusunuz. Oturum açma bilgilerinizin gizliliğinin kalktığını düşündüğünüzde ya da Hesabınızın yetki dışı kullanıldığından şüphelendiğinizde, bizi derhal bilgilendirmeyi kabul ediyorsunuz. Bilgilerinizin yetki dışı kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıp ya da zarardan sorumlu olmayacağımızı kabul ediyorsunuz.

HABERLEŞMELER

E-posta, metin veya mobil anlık bildirimler ya da Hizmet üzerinden bildiri ve mesajlar gibi bizden elektronik olarak haberler almanız için bunu kabul etmiş olmanız gerekir. Doğrudan gönderilen pazarlama mesajları için daima önce sizin onayınızı alacağız ve bu onayı geri çekmenizi kolaylaştıracağız, çünkü size, istemediğiniz mesajları göndermek istemiyoruz.

Hizmeti kullanarak ya da bize bilgi sağlayarak, Hizmet kullanımınızla ilgili güvenlik, gizlilik ve idari konularda sizinle elektronik olarak iletişim kurabileceğimizi ve Canlı Sahne'nin size elektronik olarak sağlamış olduğu tüm anlaşmalar, bildiriler, açıklamalar ve diğer iletişimlerin tüm yasal koşulları, bu iletişim biçimleri yazılıymışçasına karşıladığını kabul ediyorsunuz.

Hizmeti diğer Hizmet kullanıcılarına mesaj göndermek için kullanabilirsiniz. Hizmet kullanımınız talep edilmeyen pazarlama mesajları ya da yayınları göndermeyi kapsamayacağını kabul ediyorsunuz (ör. spam). Spam gönderenlerin ve sistemi istismar edenlerin Hizmeti kullanmalarını engellemek için çeşitli yollara başvurabiliriz. Spam’in Hizmetten kaynaklandığını düşünüyorsanız, lütfen derhal bize bilgi@canlisahne.net adresinden e-posta yazın.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Sizin İçeriğiniz haricinde toplu olarak “Hizmet Malzemeleri” olarak anılan ve Hizmetin parçası olan tüm malzemelerdeki haklar, unvan ve menfaatler (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tasarımlar, metin, grafik, resim, video, bilgi, uygulamalar, yazılım, müzik, ses ve diğer dosyalar ile bunların seçilmesi ve düzenlenmesi dahil olmak üzere) Şirket ile aranızda olduğu üzere Şirket ve/veya üçüncü taraf lisansçılara aittir. Hizmet Malzemelerini indirerek ya da herhangi bir Sanal Para ya da Sanal Varlık satın alarak (her biri aşağıda tanımlandığı üzere) herhangi bir şekilde mülkiyet hakkı edinmeyeceğinizi anlayıp kabul ediyorsunuz. Bizim önceden açıkça belirtilen yazılı onayımız olmadan, herhangi bir şekilde veya herhangi bir yolla, bütün olarak ya da parça parça Hizmet Malzemelerini değiştirmeyeceğinizi, kopyalamayacağınızı, dağıtmayacağınızı, düzenlemeyeceğinizi, çoğaltmayacağınızı, yeniden yayınlamayacağınızı, indirmeyeceğinizi, temizlemeyeceğinizi, göstermeyeceğinizi, göndermeyeceğinizi, yaymayacağınızı ya da satmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Hizmeti kullanarak ya da Şirket tarafından Hizmet üzerinde bildirilen Hizmet Malzemelerine ya da bunlardan türemiş çalışmalara erişim sağlayarak herhangi bir mülkiyet hakkı edinmediğinizi kabul ediyorsunuz. Bu Koşullar ile açıkça verilmeyen tüm haklar Şirket ve lisans sağlayıcıları tarafından saklıdır ve işbu belge kapsamında itiraz hakkının düşmesi, dolaylı yollar ve başka yollar aracılığıyla hiçbir yetki verilmez.

İÇERİĞİNİZ

Tarafınızdan Hizmete yüklenen herhangi bir veri, grafik, fotoğraf ile bunların seçilmesi ve düzenlenmesi ve herhangi başka materyaller “Sizin İçeriğiniz”dir. “İçeriğinizin” size özgü olduğunu ve Şirketin hak veya yetki kullanmasından kaynaklanan ve Şirket’in üçüncü taraf yükümlülük veya sorumluluklarına maruz kalmaksızın bu Koşullardaki tüm hak ve yetkileri verme hakkı da dahil olmak üzere söz konusu içeriğe ilişkin haklara yalnızca sizin sahip olduğunuzu temsil ve garanti ediyorsunuz. İçeriğinizin tamamı sadece sizin sorumluluğunuzdur ve Şirket yüklediğiniz, gönderdiğiniz ya da başka şekillerde erişime açtığınız herhangi bir materyalden sorumlu değildir. Hizmetteki İçeriğinizi yükleyerek, dağıtarak, yayarak ya da başka şekillerde kullanarak, bize Hizmetin çalıştırılması ve sağlanması ile bağlantılı olarak İçeriğinizi kullanma, tutma, çoğaltma, değiştirme, uyumlaştırma, yayımlama, çevirme, dağıtma, gerçekleştirme, gösterme ve İçeriğinizden türemiş başka çalışmalar oluşturma konusunda daimi, özel olmayan, aktarılabilen, telifsiz, alt lisans için uygun ve dünya çapında geçerli bir yetki veriyorsunuz. Şirket gönderilen herhangi bir kullanıcı içeriğinin doğruluğu, niteliği ya da bütünlüğünü garanti etmez. Hizmeti kullanarak, hakaret içerikli ya da itiraz edilebilir olarak gördüğünüz malzemelere maruz kalabileceğinizi anlayıp kabul ediyorsunuz. Bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcı içeriğinde yer alan hatalar ya da kullanıcı içeriğinin kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir kayıp ya da zarar dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcı içeriğinden hiçbir şartta Şirket’in sorumlu tutulamayacağını kabul ediyorsunuz. Şirket’in herhangi bir sebepten ya da hiçbir sebep bulunmaksızın bildirim yaparak ya da yapmayarak İçeriğinizi Hizmetten çıkarma ya da kalıcı olarak silme hakkı saklıdır. bilgi@canlisahne.net adresine e-posta gönderme yoluyla bu Koşulları ihlal ettiğini düşündüğünüz kullanıcı içeriği ya da diğer uygunsuz kullanıcı davranışları hakkında Şirketi bilgilendirebilirsiniz.

DAVRANIŞ VE KULLANIM KURALLARI

Hizmet; diğer Hizmet kullanıcıları ile iletişim kurmanızı sağlamak üzere tasarlanan forumlar, topluluklar ya da sohbet alanları (“İletişim Kanalları”) gibi iletişim kanalları sağlar. Şirketin bu iletişim kanallarını izleme gibi bir yükümlülüğü yoktur. Fakat Hizmetin sağlanması ile bağlantılı olarak bunu yapabilir. Ayrıca, Şirket herhangi bir sebeple herhangi bir bildirimde bulunarak ya da bulunmayarak herhangi bir zamanda herhangi bir İletişim Kanalına erişiminizi sonlandırabilir ya da askıya alabilir. İletişim Kanallarında yer alan herhangi bir kullanıcı içeriğinin (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kullanıcılar tarafından gönderilen malzemeler, sohbetler, bildirimler dâhil olmak üzere) tarafımızca onaylanmış ya da kontrol edilmiş olmadığını kabul ediyorsunuz. Şirket hiçbir koşulda İletişim Kanalları içindeki herhangi bir faaliyetten sorumlu tutulamaz. Şirket, sizin İletişim Kanallarında paylaştığınız bilgilerden veya diğer kullanıcıların faaliyetlerinden sorumlu değildir. Sizin Hizmet kullanımınızın bir şartı olarak ve bu Koşullar kapsamında diğer yükümlülüklerinizi sınırlandırmaksızın Hizmette öngörülen herhangi ek sınırlama ya da kuralın (uygulamaya özgü kurallar gibi) yanı sıra, bu Koşullarda ve Topluluk İlkelerimizde öngörülen sınırlamalar ve kurallara uymayı kabul ediyorsunuz. Örneğin, şu amaçlarla Hizmet’i kullanmamayı kabul ediyorsunuz:

 • Topluluk İlkelerimizde ana hatlarıyla belirtildiği üzere başka sebeplerle itiraz edilebilir olan bilgileri göndermek, yüklemek, yaymak ya da başka şekilde dağıtmak;

 • herhangi bir kişiyi karalamak, iftira atmak, komik duruma düşürmek, bu kişiyle alay etmek, bu kişiyi takip etmek, tehdit etmek, taciz etmek, korkutmak ya da istismar etmek;

 • hileli veya yasa dışı ya da Canlı Sahne veya başka bir kullanıcı için zararlı olabilecek herhangi bir eylemde bulunmak;

 • virüs, Truva atı, solucan, saatli bomba, iptal botu (cancelbot), virüslü dosya veya veri ya da Hizmet’in işleyişine veya diğer kullanıcıların bilgisayarlarına zarar verebilecek benzer diğer yazılım veya programları içeren dosyaları yüklemek veya yaymak (veya yüklemeye veya yaymaya çalışmak) ya da bu yönde bir eylemde bulunmak;

 • her türlü telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sırrı veya tarafların diğer haklarını (gizlilik veya propaganda hakkı dâhil) ihlal edecek şekilde Hizmet aracılığıyla erişilebilir olan her türlü bilgiyi kullanmak, yüklemek, yaymak, dağıtmak veya başka bir şekilde erişilebilir hale getirmek dâhil olmak üzere tarafların sözleşmesel, kişisel, fikri mülkiyet hakları veya başka haklarını ihlal etmek;

 • diğer üyelerden şifre ya da benzer özel bilgileri elde etmeye çalışmak;

 • bize yanlış bildirimde bulunmak için destek kanalları veya şikâyet butonlarını uygunsuz şekilde kullanmak;

 • geçerli lisans anlaşmalarını ihlal edecek şekilde “otomatik” yazılım programları, “makro” yazılım programları ile diğer “hile özellikli” yazılım programları geliştirmek, dağıtmak veya diğer üyeleri açıkça bilgilendirmek ya da

 • istenmeyen bir avantaj sağlayabilen herhangi bir oyun hatası, yanlışlık veya açıktan (bug) faydalanmak veya bunlardan birini dağıtmak veya diğer üyeleri bunlara ilişkin açıkça bilgilendirmek veya geçerli yasa ve mevzuatlardan birini ihlal etmek veya bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla hackleme, crackleme veya sahte yazılım, ifşa edilmiş hesaplar, Hizmet’e ilişkin hile veya hack dağıtma dahil olmak üzere bir yasa dışı faaliyeti yaymak veya teşvik etmek.

Bu kullanım kuralları kapsamlı olacak şekilde hazırlanmamıştır ve Koşullar, Topluluk İlkelerinin ihlali veya Hizmet’in uygunsuz kullanımı olarak gördüğümüz her şeyi belirleme ve hesabınızın sonlandırılması ve Hizmet’e ilerideki katılımınızın engellenmesi dâhil olmak üzere gerekli adımları atma hakkımız saklıdır.

GERİ BİLDİRİM

Kullanıcılarımızdan geri bildirim almayı ve Hizmete ilişkin yorumlarınızı memnuniyetle karşılıyoruz. Hizmetin geliştirilmesi için (yazılı veya sözlü olarak) geri bildirimde bulunmak, yorum yapmak veya öneride bulunmak (“Geri Bildirim”) isterseniz; (a) Geri Bildirim'i açıkça paylaşma hakkına sahip olduğunuzu, (b) Geri Bildirim'in hiçbir kişi veya kurumun haklarını ihlal etmediğini ve (c) Geri Bildirim içinde hiçbir üçüncü şahıs veya şahıslara ait gizli ya da tescilli bilgi olmadığını temsil ve garanti edersiniz.

Bize herhangi bir Geri Bildirim göndererek ayrıca; (i) söz konusu Geri Bildirim'e ilişkin açık veya dolaylı hiçbir gizlilik yükümlülüğümüzün olmadığını kabul etmiş olursunuz, (ii) Geri Bildirim'e benzer bir fikrin zaten dikkate aldığımız veya geliştirme aşamasındaki bir fikir olabileceğini kabul etmiş olursunuz, (iii) bize Geri Bildirim'i kullanmaya, değiştirmeye, ondan türetilmiş başka işler yapmaya, yayınlamaya, yaymaya ve ona alt lisans vermeye yönelik geri alınamaz, özel olmayan, telifsiz, süresiz, dünya genelinde geçerli bir lisans vermiş olursunuz ve (iv) bu tarz bir Geri Bildirim'de yer alabilecek tüm manevi haklardan Canlı Sahne ve onun kullanıcıları nezdinde geri alınamaz şekilde vazgeçersiniz. Bu Geri Bildirim bölümü, sizin hesabınız veya Hizmetler herhangi bir nedenle kapandıktan sonra da varlığını sürdürecek.

Bu bölümdeki tüm haklar size başka herhangi bir tazminat verme ihtiyacı olmadan sunulmuştur.

ÜÇÜNCÜ TARAF İÇERİĞİ

Hizmet Sağlamamıza yardımcı olması için üçüncü taraf hizmetleri kullanıyoruz. Fakat böyle bir kullanım bu üçüncü taraf hizmetleri onayladığımız ya da bu hizmetlerden ya da bu hizmetlerin eylemlerinden sorumlu olduğumuz anlamına gelmez. Ayrıca, Hizmet size hizmet sağlanması sürecini kolaylaştırmak için üçüncü taraf web sitelerine bağlantı ile yönlendirebilir. Bu bağlantıları kullanırsanız, Hizmetten ayrılmış olursunuz. Kullanacağınız bu tarz üçüncü taraf hizmetlerinin söz konusu üçüncü taraflarca belirlenen koşullar ve gizlilik politikası uyarınca yönetileceğini lütfen unutmayın. Bu üçüncü taraf web sitelerinin bazıları bizden alınan yetki kapsamında Hizmet Malzemelerini kullanabilir. Söz konusu üçüncü taraf web siteleri ile ilişiğimiz olup olmadığına bakılmaksızın, söz konusu üçüncü taraf web siteleri, onların ürünleri ya da hizmetlerine sponsor olan kuruluşlar ya da bu üçüncü taraf web sitelerini onaylamıyoruz ya da bunlardan sorumlu değiliz. Üçüncü taraf web sitesinde ya da aracılığıyla yaptığınız herhangi bir işlem sonucunda ya da Hizmette herhangi bir üçüncü taraf reklam bulunması sonucunda meydana gelen her türlü kayıp ya da zarardan sorumlu olmadığımızı kabul ediyorsunuz.

KULLANICI İHTİLAFLARI

Hizmetin diğer kullanıcıları ve Hizmet aracılığıyla iletişim kurduğunuz diğer taraflarla olan etkileşiminizden yalnızca siz sorumlusunuz. İşbu belge ile Şirket Hizmet kullanımınıza ilişkin olarak size ya da üçüncü bir tarafa karşı her türlü yükümlülüğü reddeder. Şirketin –zorunlu olmasa da- sizle diğer Hizmet kullanıcıları arasındaki ihtilafları yönetme hakkı saklıdır.

TELİF HAKKI

Telif Hakkı Şikayetleri. Şirket başkalarının fikri mülkiyet hakkına saygı duymaktadır ve kullanıcılardan da aynı saygıyı rica etmektedir. Telif hakkı ihlali olacak şekilde eserinizin kopyalandığını ya da başka bir şekilde fikri mülkiyet haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız, aşağıda belirtilen prosedüre uygun olarak ihlal iddianıza ilişkin Şirket’i bilgilendirmelisiniz. Şirket ihlal iddiasına ilişkin bildirimleri işleme sokup inceleyecek ve herhangi bir ihlal iddiası ya da gerçekleşmesi ile bağlantılı olarak Dijital Milenyum Telif Hakları Yasası (“DMCA”) ve diğer geçerli fikri mülkiyet kanunları kapsamında gerekli adımları atacaktır. Telif hakkı ihlali iddiasına ilişkin bir bildirim bilgi@canlisahne.net adresinden Şirket’in Telif Hakları Temsilcisi’ne e-posta ile gönderilmelidir (Konu satırı: “DMCA Kaldırma Talebi”). E-Mail aşağıdaki bilgileri içerirse geçerliliği olacaktır:

 • telif hakkı sahibi ya da başka bir fikri mülkiyet ilgilisi adına hareket etme yetkisi bulunan kişinin elektronik ya da ıslak imzası;

 • telif hakkı alınan eserin ya da ihlale uğradığını iddia ettiğiniz başka bir fikri mülkiyetin açıklaması;

 • hizmette onu bulmamıza yetecek derecede ayrıntılı olarak, ihlale uğradığını iddia ettiğiniz malzemenin Hizmette bulunduğu yere ilişkin açıklama;

 • adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz;

 • telif hakkı sahibi ya da fikri mülkiyet hakkı sahibi, temsilcisi ya da yasalar tarafından ihtilaflı olarak kullanımının yetkisiz yapıldığına yönelik iyi niyetli bir düşünceye sahip olduğunuzu içeren bir beyan;

 • yalancı şahitlik yapmak suretiyle Bildiriminizde yer alan yukarıdaki bilgilerin doğru olduğunu ve telif hakkı, fikri mülkiyet hakkı sahibi olduğunuzu ya da telif hakkı ya da fikri mülkiyet hakkı adına hareket etmek üzere yetkilendirildiğinizi belirten tarafınıza ait bir beyan.

Hizmetler üzerindeki herhangi bir İçerik, bilgi veya iletişimin bir telif hakkını ihlal ettiğine yönelik yanlış bir ihlal bildirimini kasten gönderirseniz oluşan zararlardan ve avukatların ücretlerinden siz sorumlu tutulabilirsiniz.

Karşı-Bildirim. Çıkarılan (ya da erişime kapatılan) İçeriğinizin ihlale sebebiyet vermediği ya da telif hakları sahibi, temsilcisi tarafından ya da yasa uyarınca İçeriğinizi yüklemek ve kullanmak üzere yetkilendirildiğinizi düşünüyorsanız, aşağıdaki bilgilerin yer aldığı yazılı bir karşı-bildirimi Telif Hakları Temsilcisi’ne gönderebilirsiniz:

 • fiziki ya da elektronik imzanız;

 • çıkarılan ya da erişime kapatılan içerik ve içeriğin çıkarılmadan ya da engellenmeden önce görülebildiği yerin saptanması;

 • içerikteki bir hata ya da içeriğe ilişkin kimlik saptamada yaşanan bir sorundan dolayı içeriğin çıkarıldığı ya da engellendiği şeklinde iyi niyetli bir düşünceye sahip olduğunuzu gösteren bir beyan; ve

 • adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz, Kaliforniya Kuzey Bölgesinde yer alan federal bir mahkemenin yetki alanını kabul ettiğinizi belirten bir beyan ve ihlal iddiasına ilişkin bildirimde bulunan kişiden dava tebliği kabul edeceğinizi belirten bir beyan.

Telif Hakları Temsilcisi tarafından Karşı-Bildirim alınırsa, Şirket asıl şikâyetçi tarafa karşı-bildirimin bir kopyasını gönderecek ve böylelikle, 10 iş günü içerisinde çıkarılan içeriği yeniden ekleyebileceğini veya bu içeriğin engellenmesini durdurabileceğini bildirecektir. Telif hakkı sahibi içerik sağlayıcısına, üye ya da kullanıcıya karşı bir mahkeme kararı talep eden bir dava açmadıkça, yalnızca bizim takdir yetkimize bağlı olarak, karşı-bildirimin alınmasını takiben 10 ila 14 iş günü içerisinde çıkarılan içerik yerine konabilir ya da bu içerik tekrar erişime açılabilir.

İhlal Tekrarı Yapanlara ilişkin Politika. DMCA ve diğer geçerli kanunlar uyarınca, Şirket uygun koşullarda ve Şirket’in yegâne takdir yetkisine bağlı olarak, ihlal tekrarı yapan kullanıcıları sonlandırma politikası benimsemiştir. Ayrıca, Şirket sadece kendi takdirine bağlı olarak, ihlal tekrarının söz konusu olup olmadığına bakılmaksızın başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden kullanıcıların Hizmet erişimini sınırlandırabilir ya da üyeliklerini sonlandırabilir.

SONLANDIRMA

Hesabınızı uygulamadaki Kullanıcı Ayarları sayfasından silerek istediğiniz zaman ve herhangi bir sebeple Hesabınızı sonlandırabilirsiniz. Şirket herhangi bir zamanda herhangi bir sebeple Hesabınızı kapatabilir ya da Hizmete erişiminizi kesebilir (ya da Şirket’in takdirine bağlı olarak, Hizmet’in geçerli kısımlarına). Şirket bahsi geçen kapama işleminden önce herhangi bir bildirimde ya da uyarıda bulunmak zorunda değildir. Kapama işleminin sonucunda, uygulanabilir olduğu oranda, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Sanal Para ya da Sanal Varlıklar dahil olmak üzere hesabınızı, tüm bilgileri ve Hesaba ilişkin tüm verileri kaybedebilirsiniz ve Şirket’in böyle bir kaybı tazmin etme gibi bir zorunluluğu yoktur.

GARANTİ REDDİ

HİZMETLER VE HİZMET MALZEMELERİ; BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA TİCARETE ELVERİŞLİLİK, ÖZEL AMACA UYGUNLUK, UNVAN VE İHLAL DURUMUNUN OLMAMASI KONULARINDA DOLAYLI GARANTİLER DAHİL OLMAK ÜZERE, AÇIK YA DA DOLAYLI HER TÜRLÜ GARANTİ OLMAKSIZIN “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT HALİYLE” SAĞLANMAKTADIR. HİZMETLERİ KULLANMAK TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDUR. AYRICA, ŞİRKET İYİ BİR KULLANICI DENEYİMİ SAĞLAMAYA ÇALIŞSA DA, HİZMETLERİN DAİMA GÜVENLİ YA DA HATASIZ OLACAĞINI YA DA DAİMA GECİKMESİZ, AKSAMASIZ YA DA KUSURSUZ OLACAĞINI TEMSİL YA DA GARANTİ EDEMEYİZ VE ETMİYORUZ. YUKARIDA BAHSİ GEÇEN RED HUSUSLARI GEÇERLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE UYGULANIR.

YÜKÜMLÜLÜK SINIRLAMASI

KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE; GARANTİ, SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL YA DA HERHANGİ BAŞKA BİR YASAL TEORİYE DAYALI OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN VE ŞİRKETE BU ZARAR OLASILIĞI HAKKINDA TAVSİYEDE BULUNULUP BULUNULMADIĞINA BAKILMAKSIZIN, HİZMETİ YA DA HİZMETTE YER ALAN, HİZMET ÜZERİNDEN ULAŞILAN YA DA HİZMETTEN İNDİRİLEN DİĞER MALZEMELERİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN, HERHANGİ BİR KAYIP KAR YA DA VERİ DÂHİL OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, CEZAİ ZARAR YA DA BAŞKA BİR DOLAYLI ZARARDAN DOLAYI HİÇBİR KOŞULDA ŞİRKET SİZE YA DA HERHANGİ ÜÇÜNCÜ BİR TARAFA KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR. ŞİRKETİN SİZE KARŞI; İLK İDDİADA BULUNDUĞUNUZ TARİHTEN HEMEN ÖNCE ÜÇ (3) AY İÇİNDE BU KOŞULLAR UYARINCA BİZE ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ MİKTARDAN (A) VEYA 100$ TUTARINDAN (B) DAHA FAZLA BİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMAYACAKTIR. BU KOŞULLARDAKİ SINIRLAMALAR VE RED HUSUSLARI GEÇERLİ KANUN UYARINCA HARİÇ TUTULAMAYAN YÜKÜMLÜLÜĞÜ SINIRLANDIRMA YA DA HAKLARI DEĞİŞTİRME ANLAMINA GELMEZ. BAZI YETKİ ALANLARI DOLAYLI GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINA YA DA ARIZİ YA DA DOLAYLI ZARARLARA İLİŞKİN YÜKÜMLÜLÜĞÜN SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEZ. BU DA, YUKARIDA BAHSİ GEÇEN REDLER VE SINIRLANDIRMALARIN SİZE UYGULANMAYABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEKTEDİR. BU YETKİ ALANLARINDA, CANLI SAHNE'NİN YÜKÜMLÜLÜĞÜ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜ İLE SINIRLI OLACAKTIR.

Şirketin bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Sizin İçeriğiniz ya da herhangi bir üçüncü tarafın karalayıcı, kırıcı ya da yasa dışı eylem de dahil olmak üzere kullanıcı içeriğinden dolayı yükümlülüğü olmayacağını ve yukarıda bahsi geçen sebeplerden kaynaklı tehlike ya da zararın tamamen size bağlı olduğunu özellikle kabul ediyorsunuz.

ZARARIN ÖDENMESİ

Aşağıdaki hususlardan veya hususlarla bağlantılı olarak meydana gelen makul avukatlık ücretleri dâhil olmak üzere herhangi bir kayıp, yükümlülük, iddia, talep, zarar, masraf ve harcamayı tazmin etmeyi ve tüm bunlara karşı Şirket’i masun görmeyi kabul ediyorsunuz: (i)Hizmeti kullanımınız ve Hizmete erişiminiz; (ii)Bu Koşullardan herhangi birini ihlaliniz; (iii)bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir telif hakkı, mülkiyet veya gizlilik hakkı veya herhangi bir üçüncü taraf anlaşma dâhil olmak üzere; herhangi bir üçüncü tarafın hakkını ihlal etmeniz veya (iv) İçeriğinizin tamamı veya Hesabınızdaki bilgiler ile Hizmet üzerinden veya aracılığıyla gönderdiğiniz veya paylaştığınız diğer tüm bilgiler. Bu bölümde kullanıldığı üzere, “siz” kelimesi şifrenizi kullanarak Hizmete erişim sağlayan herkes anlamına gelir.

SATIŞ KOŞULLARI

Ürün Açıklamaları

 

Bu Hizmeti müşterilerimiz için ayrıntılı, doğru ve faydalı hale getirmeye çalışıyoruz. Ancak bazen sizin kullandığınız tarayıcı, donanım, yazılım veya diğer teknolojiler nedeniyle Hizmet üzerinde yer alan belirli bilgiler yanlış, eksik veya hatalı olabilir veya hatalı gibi görünebilir. Canlı Sahne, öncesinde bir bildirimde bulunmak konusunda özgür bir şekilde, ürünlerin ve/veya hizmetlerin açıklamalarını ya da referanslarını değiştirme; ürün veya hizmetin mevcut miktarını sınırlama; herhangi bir kuponun, promosyon kodunun veya diğer benzer promosyonların karşılığını ödeme veya bir karşılık ödemeyi reddetme; ve/veya herhangi bir ziyaretçiye bir ürün veya hizmet sunmayı ya da ziyaretçinin Hizmet'i kullanmasını reddetme haklarına sahiptir.

Mevcudiyet ve Fiyatlandırma

 

Biz her ne kadar tüm satın alım taleplerini karşılamaya çalışsak da, mevcudiyet konusunda her zaman garanti veremeyiz. Bir ürün mevcut olmadığında ve sınırlı bir promosyon teklifi sunduğumuzda olduğu gibi tekrar sağlanamayacak olduğunda söz konusu ürünü zamanında Hizmet'ten kaldırmaya çalışacağız, ancak bu konuda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmet üzerinde belirttiğimiz fiyatlar konusunda bazen hatalar yapabiliriz. Eğer bir ürünün asıl fiyatı liste fiyatından daha yüksek olursa ya ürünü liste fiyatından sunacağımızı onaylayacağız ya da siparişinizi iptal edip sizi bu durumdan haberdar edeceğiz.

Ödemeler

 

Başlıca kredi kartlarını, belirli hesap kartlarını, PayPal ve/veya Hizmet aracılığıyla zaman zaman kullanımınıza sunabileceğimiz diğer ödeme türlerini (“Ödeme Yöntemi”) kabul ediyoruz. Size bir üçüncü taraf uygulama mağazasından veya diğer ödeme hizmetlerinden ödeme yapma imkanı da sunabiliriz. Bu firmaların koşullarına ve size sunabilecekleri diğer tüm gerekliliklere uymayı kabul edersiniz. Bir sipariş vererek Canlı Sahne veya onun belirlediği ödeme işlemcisinin belirttiğiniz hesaptan satın alım miktarını kesmesine izin vermiş olursunuz.

Sadece kendi takdir yetkimize dayanarak, vermiş olduğunuz iletişim bilgileriyle size haber vererek veya bir ödeme yapmayı denediğinizde size bir bildirim sunarak ödemenizi herhangi bir zamanda iptal edebiliriz. Şu gerekçeler de dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir ödemeyi iptal edebilir veya gelecekte ödemeler yapmanızı engelleyebiliriz: (i) Hizmeti, kart ağı kuralları ve yönetmelikleri de dahil olmak üzere, yürürlükteki bir yasayı veya yönetmeliği ihlal edecek şekilde kullanmaya kalkışırsanız; (ii) Hizmeti bu Koşulları ihlal edecek şekilde kullanırsanız; (iii) bir ödeme konusunda hileli, yasa dışı veya uygun olmayan bir faaliyet olduğundan şüphelenirsek; (iv) sadece kendi takdir yetkimizle, ödemelerinizde aşırı çelişkiler, yüksek çevrim oranları veya nispeten yüksek bir kayıp riski bulunduğunu tespit edersek; veya (v) bir soruşturmada iş birliği yapmazsanız ya da istenildiğinde ek bilgi vermezseniz.

Para İadeleri. Para iadesi politikamıza buradan bakabilirsiniz: Seyirci için soru ve cevaplar

Vergiler

 

Belirtilen fiyatlara satış ve kullanım vergileri dahil olmayabilir. Eğer vergiler dahil edilmemişse, yaptığınız satın alımın vergilerini ödemekle yükümlüsünüz. Satın alımınıza ilişkin ödememiz veya toplamamız gereken tüm vergileri sizden tahsil etme hakkına sahibiz.

Üretici SKLS'leri ve Diğer Koşullar

 

Sipariş verdiğiniz ürünü kullanmadan önce bir son kullanıcı lisans sözleşmesini (SKLS) veya üretici tarafından oluşturulan diğer koşulları kabul etmeniz gerekebilir. Sipariş verdiğiniz üründe bir SKLS veya diğer koşullar da bulunabilir.

ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

BU BÖLÜM VE SONRAKİ BÖLÜM, YALNIZCA TÜRKİYE CUMHURİYETi ' NDE İKAMET EDENLER İÇİN GEÇERLİDİR.

MAHKEMEDE BİR DAVA AÇMA HAKKINIZ DA DAHİL OLMAK ÜZERE SAHİP OLDUĞUNUZ KANUNİ HAKLARI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEDİĞİNDEN DOLAYI LÜTFEN BU BÖLÜMÜ DİKKATLİCE OKUYUN.

Bu Koşulların eyaletler arası ticareti etkilediğini ve bu hakem heyeti hükümlerinin yorumlanması ve uygulanması ile ilgili konuların Federal Hakem Heyeti Kanunu uyarınca yönlendirildiğini Canlı Sahne ile karşılıklı olarak kabul etmiş olursunuz.

Anlaşmazlıkların çoğu hakem heyetine başvurmadan çözülebilir. Bir anlaşmazlık yaşanması durumunda, bize söz konusu anlaşmazlığı bildirmeyi kabul etmiş olursunuz. Bu bildirimde anlaşmazlığın kısa, yazılı bir açıklaması, istenen çözüm ve bunu veren kişinin iletişim bilgileri yer almalıdır. Bu tarz tüm bildirimleri bilgi@canlisahne.net adresine e-posta ile Canlı Sahne'ye ulaştırmanız gerekir.

Taraflar herhangi bir anlaşmazlık, hak talebi, soru veya fikir ayrılığını birbirlerine danışarak çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını ve taraflardan birinin dava açması veya hakem heyetine başvurması durumunda bunu iyi niyetli bir müzakere gerçekleştirmek için yapacağını kabul ederler.

Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın; patentler, telif hakları, manevi haklar, ticari markalar, ticaret sırları ve Korsancılık iddiaları veya Site'nin izinsiz kullanımı gibi hususlara ilişkin anlaşmazlıklar hakem heyetine tabi olamayacak ve bu paragrafta olması gerektiği belirtilen bildirim ve iyi niyetli müzakereler bu tür anlaşmazlıklar için geçerli olmayacaktır.

Bağlayıcı Hakem Heyeti

 

Burada belirtilen durum haricinde, bir anlaşmazlığı gayri resmi olarak çözemezsek, tüm anlaşmazlıklar sizin ikamet ettiğiniz T.C. Devletinde oluşturulacak bir bağlayıcı hakem heyeti tarafından çözülecektir. Türkiye dışında ikamet eden kişiler için hakem heyeti İstanbul'da oluşturulacak. Canlı Sahne ile karşılıklı olarak siz ayrıca, hakem heyetine gitmeyi zorunlu kılmak, tutanakları hakem heyetine bırakmak veya hakem tarafından verilen tahkim kararını onaylamak, değiştirmek, feshetmek ya da oluşturmak için San Francisco, Kaliforniya'daki herhangi bir eyalet veya federal şahsi yargı yetkisine başvuracağınızı kabul edersiniz.

Hakem heyeti tek bir hakem tarafından, o sırada geçerli olan JAMS kurallarına (“Evrensel Etik Kuralları” olarak adlandırılır) ve bu Koşullarda belirtilen kurallara göre düzenlenecektir. JAMS Kuralları ile bu Koşullarda belirtilen kurallar arasında bir çelişki olması halinde bu Koşullarda belirtilen kurallar geçerli olacaktır. HAKEM HEYETİ, BİR JÜRİ DURUŞMASINA ÇIKMA HAKKINIZDAN VAZGEÇTİĞİNİZ ANLAMINA GELİR. Hakem heyetinde, bulunduğunuz eyaletin kanunlarına uygun olarak size sunulan tüm çözümlere ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Hakem heyeti için belirlenen dosya masrafının bir hukuk davasına ait dosya masrafını aşan kısmını Canlı Sahne karşılayacaktır. Eğer hakem tarafından iddialarınızın, savunmalarınızın veya bir ücrete tabi olan diğer faaliyetlerinizin uygunsuz bir amaca hizmet ettiği veya yersiz olduğu ileri sürülmezse ya da bu yönde bir karar çıkmazsa Canlı Sahne, tüm hakem heyeti masraflarını da karşılayacaktır. Avukat ücretleri ve uzman şahit masrafları da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, yürürlükteki yasa uyarınca söz konusu ücretlerin özel olarak Canlı Sahne tarafından ödenmesi şartı konulmadığı müddetçe, hakem heyetinde oluşan diğer tüm masraflardan siz sorumlu olacaksınız. Hakem heyetinin kararı yazılı ve bağlayıcı olacak ve Canlı Sahne ve sizin için nihai karar niteliğinde olacaktır ve söz konusu kararı uygulama hükmü herhangi bir yetkili mahkeme tarafından verilebilecektir. Canlı Sahne ile birlikte, hakem heyetinde ret talepleri ve duruşmasız hüküm talepleri de dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, tasarruf tekliflerinde bulunmayı kabul edersiniz. Hakem heyeti bu Hizmet Koşulları'nı uygulamalıdır ve önleyici veya diğer parasal olmayan tedbirler ve avukat ücretleri de dahil olmak üzere aynı zararlar ve tedbir için bir mahkeme gibi tahkim kararı verebilir. Canlı Sahne ile birlikte, bu zorunlu hakem heyeti hükmünün verilmemesi durumunda mahkemede bir dava açma ve bir jüri duruşmasına çıkma hakkınız olduğunu anladığınızı kabul etmiş olursunuz. Canlı Sahne ile birlikte ayrıca, hakem heyeti maliyetlerinin dava maliyetlerini geçebileceğini ve keşif yapma hakkının hakem heyetinde mahkemeye kıyasla daha kısıtlı olabileceğini anladığınızı kabul etmiş olursunuz.

Eğer Canlı Sahne'nin veya sizin hak iddianız sadece 10.000 ₺ veya altında bir finansal talep içinse ve hakkaniyete uygun bir çare türü talebi içermiyorsa, bu iddiada bulunan taraf, oluşturulacak hak iddiası hakem heyetinin bir telefon görüşmesiyle veya sadece hakeme gönderilen belgelere dayanarak JAMS Kuralları uyarınca yüz yüze görüşerek yapılmasını seçebilir.

Siz veya Canlı Sahne, yargı ve mahkeme yerinin sizin üzerinizde bulunduğu durumlarda ve asliye mahkemelerine uygun olduğu ve söz konusu iddiada hiçbir tür parasal talebin bulunmadığı durumlarda bir hak davası açmayı seçebilirsiniz. Ancak, asliye mahkemesinde bir hak davası açmaya karar verseniz de, Canlı Sahne'yi önceden bilgi@canlisahne.net adresinden e-posta ile göndererek bilgilendirmeyi kabul etmiş olursunuz.

Çekilme Hakkı

 

Çekilme kararınızı bilgi@canlisahne.net adresini kullanarak Canlı Sahne'ye yazılı olarak e-posta gönderip çekilme ve hakem heyeti için gerekli olan hükümlere bağlı olmama hakkına sahipsiniz. Bildirimin bu Hizmet Koşulları devreye girdikten sonraki 90 gün içinde veya Hizmet üzerinde hesabınızı oluşturduktan sonra gönderilmesi gerekir. Eğer bu yöntemle çekilmezseniz, bu paragraflardaki koşullara uygun olarak hakem heyetine taşınan anlaşmazlıklara bağlı olacaksınız. Hakem heyeti oluşturulmasını gerektiren hükümlerden çekilirseniz Canlı Sahne bunlara bağlı kalmayacaktır. Eğer bu Hakem Heyeti Bölümü içindeki herhangi bir maddenin yasa dışı veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse söz konusu madde bu bölümden çıkarılır ve hükümlerin geri kalanı tam güç ve etkiyle geçerli olmaya devam eder.

Varlığını Sürdürme. Bu Hakem Heyeti bölümü, sizin hesabınız veya Hizmetler herhangi bir nedenle kapandıktan sonra da varlığını sürdürecek.

TOPLU FERAGAT

BU BÖLÜM VE ÖNCEKİ BÖLÜM, YALNIZCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ ' NDE İKAMET EDENLER İÇİN GEÇERLİDİR.

LÜTFEN BU BÖLÜMÜ DİKKATLİCE OKUYUN. KANUNİ HAKLARINIZI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEYEBİLİR.

Canlı Sahne  ile birlikte, ortaya çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlığı sözde bir sınıfın adına veya bir parçası olarak, toplu ya da temsilcilik yöntemi ile değil, bireysel olarak çözeceğinizi kabul edersiniz.

Hakem birden fazla kişi veya kurumun iddialarını tek bir davada birleştiremez ve (tarafımızca aksi kabul edilmedikçe) birleştirilmiş, toplu veya temsilcilik yöntemine dayanan herhangi bir davaya başkanlık edemez. Ve hakemin bir kişiye veya kuruma yönelik davadaki kararı veya tahkim kararı diğer Canlı Sahne müşterilerini değil, sadece o iddiayı öne süren kişi veya kurumu etkileyebilir ve bunlar diğer müşterilerle yaşanan uyuşmazlıklarda karar vermek için kullanılamaz.

Eğer herhangi bir mahkeme veya hakem bu bölümde belirtilen toplu/birleştirilmiş/temsilciliğe dayanan dava feragatinin herhangi bir sebeple geçersiz veya uygulanamaz olduğuna karar verirse ya da hakem heyetinin toplu, birleştirilmiş veya temsilcilik temelli bir işleme devam etme imkanı oluşursa anlaşmazlıklar, hak iddiaları veya çekişmeler hakem heyetine bağlı olmaz ve San Francisco, Kaliforniya'da bulunan federal mahkeme tarafından davada karara bağlanmalıdır.

Bu Toplu Dava Feragati bölümü, sizin hesabınız veya Hizmetler herhangi bir nedenle kapandıktan sonra da varlığını sürdürecek.

ULUSLARARASI KULLANIM; DIŞA AKTARIM KONTROLLERİ

Varsa, hizmet ve geçerli verilerin aktarılması ile bağlantılı olarak mevcut olan yazılım Türkiye Cumhuriyeti dışa aktarım kontrollerine tabidir. Hizmet üzerinden hiçbir yazılım indirilemez ya da başka bir yolla dışa aktarılamaz ya da Türkiye Cumhuriyeti dışa aktarım kanunlarını ihlal ederek yeniden dışa aktarılmaz. Yazılımı indirmek ya da kullanmak sizin kendinize ilişkin bir tehlike yaratır. İnternet’in küresel doğasının farkında olarak, ilgili olduğu üzere çevrimiçi eylem ve kabul edilebilir içerik dâhil olmak üzere Hizmet’i kullanmanıza ilişkin yerel tüm kurallar ve kanunlara uymayı kabul ediyorsunuz.

GENEL

Geçerli Kanun

 

Hizmeti ziyaret etmek ya da kullanmak yoluyla, kanuni ihtilaf ilkelerine ve bulunduğunuz yere bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti yasalarının bu Koşullar ile siz ve Şirket arasında meydana gelebilecek her türlü ihtilafı belirleyeceğini kabul ediyorsunuz.

Hizmet kullanımınız nedeniyle ortaya çıkan ve hakem heyetine iletilmeyen, Şirketle aranızdaki herhangi bir iddia ya da anlaşmazlık yalnızca Kaliforniya, San Francisco Bölgesindeki yetki alanındaki bir mahkeme tarafından kararlaştırılır ve işbu belge ile Kaliforniya, San Francisco Bölgesindeki devlet mahkemeleri ve federal mahkemelerde mekân ve yetki alanına ilişkin olarak kişisel yetki olmaması ve yargılama yerinin uygunsuzluğuna yönelik her türlü savunmadan feragat etmiş olursunuz ve bunları onaylamış olursunuz.

İhtiyati ve Diğer Parasal Olmayan Tedbir

 

 Bu Koşullar altında Şirkete verilen hakların ve oluşturulan yükümlülüklerin benzersiz ve değiştirilemez bir doğası olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu özelliğin kaybı Şirket’in çabuk ve telafisi mümkün olmayan bir zarara uğraması ile sonuçlanabilir. Telafisi mümkün olmayan zarara ilişkin hukuki çözüm yolları yetersizdir. Bu sebeple, mevcut durumda ya da öncesinde bir ihlaliniz söz konusu olursa, Şirket ihtiyati veya başka parasal olmayan tedbir isteme hakkına sahip olur (herhangi bir teminat ya da güvence bildirmeye gerek olmaksızın). İhtiyati tedbir ya da diğer parasal olmayan tedbirlerden biri için geri dönülemez şekilde tüm haklarınızdan feragat edersiniz.

Sözleşmenin Bütünlüğü

 

Bu Koşullar, Hizmet’i kullanımınız ve buna ilişkin başka her türlü hususla ilgili olarak Şirket ile aranızda tüm anlaşmayı oluşturmaktadır ve Şirket tarafından Hizmet üzerinden açıkça belirtilmediği sürece tarafınızdan değiştirilemez. Bağlı kuruluşlara ya da üçüncü taraflara ait hizmetleri, üçüncü taraf içeriğini ya da üçüncü taraf yazılımını kullandığınızda uygulanan ilave hüküm ve koşullara tabi olabilirsiniz.

Feragat

 

Şirket’in bu Koşullardaki herhangi bir hakkı ya da hükmü yerine getirememesi ya da uygulayamaması söz konusu hak ya da hükümden feragat edildiği anlamına gelmez ve işbu belge kapsamında taraflardan birinin herhangi bir ihlal ya da hatadan muaf olmaması önceki veya sonraki ihlal veya hatalardan muafiyet anlamına gelir.

Bölünebilirlik

Yetkili yargı alanı içindeki bir mahkeme tarafından bu Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz olduğu anlaşılırsa, buna rağmen taraflar mahkemenin tarafların hükümde yansıtılan niyetlerini geçerli kılmaya çalışmasına yönelik mutabık kalır ve bu Koşulların diğer hükümleri tam olarak yürürlükte olmaya devam eder.

Davranış Biçimi/Ticaret Uygulaması

 

Ne taraflar arası davranış biçimi ne de ticaret uygulaması bu Koşulları değiştirecek şekilde yön alabilir.

Atama

 

Bu Koşullar Şirketin önceden vereceği yazılı onayı olmaksızın tarafınızdan kararlaştırılamayabilir. Fakat Şirket tarafından serbest şekilde kararlaştırılabilir. Önceki kısıtlamalara tabi olan bu Koşullar taraflar ve onların kendi varisleri ve görevleri bakımından bağlayıcı, yürürlükte ve uygulanabilir olacaktır.

Uyum Belgeleri. Şirket’in talebi üzerine, Şirket’e bu Koşullara uyacağınızı doğrulamak amacıyla gereken her türlü belgeyi, teyidi ya da yayımları sağlayacaksınız.

Yorumlama

 

Bu Koşulları, taslak olarak hazırlamasından ötürü bu Koşullar’ın Şirket aleyhine yorumlanmayacağını kabul ediyorsunuz.

Bu Koşullar'ın Elektronik Versiyonlarına Dayanan Savunmalar. İşbu belge ile bu Koşulları yerine getirebilmek için Koşulların elektronik versiyonuna ya da işbu belgenin taraflarca imzalanmamış olmasına dayanılarak yapacağınız her türlü savunmadan feragat ediyorsunuz.

Varlığını Sürdürme

 

Doğası gereği fesihten sonra da devam etmesi gereken bu Koşulların sağlanma sürecinin de Koşullar'ın feshedilmesinden sonra da devam edeceğini kabul ediyorsunuz.

İletişim

Bu Koşullar hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle iletişim kurun: bilgi@canlisahne.net.

Canlı Sahne başka bir açık kaynaklı yazılım çalışması aracılığıyla meydana gelmiştir.

apple-touch-icon.png